Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faziletli lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Teşkilat meydanında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde bellik kasılmau, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk defa önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar yetişek bölümünde familya olarak birşunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yetişkin ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çkızılışmalar yürüten KALKO, birşunca futbol, basketbol çakerübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde belde aldığı Ekeçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cenahı aralık Türkiye’nin en yetişkin özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda belde almaktadır.

KALKO, yetişek meydanında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı birşunca toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında yetişek meydanında projeler yürütmektedir. Her sene birşunca öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile bile öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko